Doğu Guta’da çocuk katliamı!
Hamza Mercanoğlu

Doğu Guta’da çocuk katliamı!

         

Afrin’i konuşuyorduk! Akit tv’de sevgili Yusuf Ozan Demir’in sunduğu “Gündem Manşet” programında tam Afrin ve Suriye konu başlıklarını konuşmaya başlamıştık ki, Suriye Devlet televizyonu rejim güçlerinin Afrin’e hareket edeceğini açıkladı.

Peki bu ne anlama geliyor?

Eğer Esed güçleri

 Afrin üzerinden PYD’ye bir savaş mı başlatacak, yoksa Afrin’e doğru bir operasyon başlatan ve Afrin merkezine giderek yaklaşan TSK ve ÖSO’nun Afrin’i ele geçirmesinden duyulan korku  ile, PYD ve Esed rejimi, daha doğrusu Rusya gizli bir ittifak içine mi girdi?

Esed rejimi daha önce defaten PYD ile ittifak ederek binlerce masum sivili katletti! Bunu dünya alem biliyor. Şimdi niçin anlaşmasın? Aslında PYD ile Esed rejim güçlerinin nitelik ve evsaf olarak birbirinden hiç bir farkı yok! Her ikisi de Suriye üzerinde işlenen katliam ve cinayetlerden sorumlu! Cinayet metodları zaman zaman farklılık gözetebilir. Mesela, Esed Kimyasal silah kullanarak öldürür çoğu kere! Uçakları vasıtasıyla bombalar atarak katleder!

PYD’nin kimyasal kullanacak uçakları olmadığı için şimdilik mevcut silahlarıyla öldürmektedir.

Her ikiside seri katil! Etiği olmayan ve öldürmede sınır tanımayan vahşi katil sürüsü...

Esed ve rejim güçleri dendiğinde aslında Rusya’dan bahsedildiği malum. Afrin konusunda, hava sahasının Türkiye’ye açımasını sağlayan Rusya, TSK ve ÖSO Afrin merkezine yaklaştığında niçin bu hamleyi yaptı? Özellikle ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın Türkiye ziyareti sonrasına denk gelmeside ayrıca manidar!

Rejim güçlerinin apar topar Afrin’e sokulma hamlesini ABD’ye mi, yoksa Türkiye’ye mi verilen bir mesaj olarak okumalıyız? Belki de her ikisidir!

Tarihinde ilk defa bu kadar yakınlaşma içerisine giren Türkiye ve Rusya, Suriye üzerinden yeni bir sayfa açarak, İdlib’te bir anlaşma zemini buldu. Ancak görünen o ki, Rusya, ABD Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyaretinden ve yaptığı görüşmelerden memnun olmamış!

Uluslararası dostluk kavramının mümkün olamayacağını bir çok hadiseden tecrübe ettik. Çıkarlara odaklı dostlukların ne zaman başlayıp, ne zaman biteceği hiç belli olmaz. Dün dost ve müttefik olarak görülen ABD’in, PYD konusunda bir anda hasıma dönüştüğünü yakından idrak ettik. Aynı gerçekler Rusya ve İran içinde geçerlidir. Zira, Suriye üzerinde Emperyalist emel beslemeyen yegane ülke Türkiye’dir!

Suriye’yi santranç alanına çeviren Emperyalistler, terör örgütlerini ise tıpkı bir tateravalli gibi kullanarak “İndir, bindir” yapmaktadırlar.

Bugüne kadar DAEŞ’i bahane ederek Suriye’yi işgal eden Emperyalist terör Devletleri, aslında DAEŞ’ide, PKKPYD’yide bizzat kuran ve güçlendirenlerin ta kendileridir!

Her iki terör örgütününde tasması kendilerinin elinde ve işgal projelerinin yegane kuklalarıdır!

Sevgili Yusuf Ozan Demir’le bunları konuştuk. Ne ki, konuşmak isteyip, zaman darlığından dolayı bir başka proğrama ertelediğimiz konu bAşlıklarından birisi Doğu Guta’da Rus uçaklarının saldırısına maruz kalan sivillerin dramı idi.

Daha bugün ajanslara düşen bir fotoğraf karesi yürekleri dağladı. Doğu Guta’da Rus uçaklarının saldırısı sonrası şehit olan aynı aileden 5 küçük kardeşin acıya bile acı çektiren cinsten ölümleri bu resme yansımıştı!

Yaşları üç ile on arasında olan Muhammed,Hasan,Hind, Fatma ve Saadia Misto kardeşlerin Rus uçaklarının bombalarıyla katledilmeleri, Emperyalist alçakların ne denli sadist ve gaddar bir ruha sahip olduklarının en açık itirafı niteliğindeydi.

Bu zulmün bir an önce durdurulması gerkmektedir. Türkiye’nin bu konuyu Uluslararası savaş suşları mahkemesine taşıması ve en azından hukuken bu meseleyi gündeme getirerek, alçakça cinayetlerin önüne geçmesi gerekmektedir. Vicdanları körelmiş Batı kamuoyuna meselenin dramatik yönü gösterilmeli ve insanlık denilen şey ölmediyse hala, gözüne, gözüne sokulmalıdır bu cinayetler.

Diğer bir konu ise 28 Şubat mağdurlarıyla ilgili olacaktı. Ancak bu konuyu bir başka proğramda davet edilirsem konuşuruz ümidiyle şimdilk açmıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500