Anti Erdoğanizm!
Sabiha Doğan

Anti Erdoğanizm!

         

Artık literatüre yeni bir kavramı yerleştirmenin zamanı!

Hatta gecikmiş olduğunu da söyleyebiliriz.

Bize ilginç gelse de koşulsuz Erdoğan düşmanlığı üzerinden bir siyaset yürüten, hayli yekûn tutan insan var!Bunlar için ne Erdoğan’ın bu ülkeye kazandırdıkları önemlidir ne de ülkenin, İslam dünyasının maslahatı.

Hadi İslam dünyasının menfaatinden, mazlumların dünyasına uzanan elden vazgeçtik, bir vatandaşın Erdoğan aleyhine kendi milletine/devletine düşmanlığını hiçbir vakit anlayacak değiliz!

Cumhurbaşkanlığı makamının getirdiği sosyal davranış kuralları ihlal etmelerini görmezden geliyoruz ama işi ülke-millet düşmanlığına kadar getirip dayayınca akıllar dumura uğruyor işte!

Hangi mahallede konumladıklarının çok da önemi yok.

Ya da hangi felsefi, siyasi parametrelerden beslendiklerinin!

Kullandıkları argümanların aynılığı bir tarafa aynı dil ve üslup ile tepki gösteriyor olmaları da enteresan!

Sözgelimi bir CHP’li, HDP’li ile SP’li vatandaşın aynı kelimelerle aynı saldırganlık dozajında ortaya koydukları tutum, bir siyasi tepkinin çok ötesinde…

FETÖ’cülerin şartsız ortaklığına değinmeye gerek yok zaten!

Aynı kalıptan çıkmış gibi kullanılan kelimeler düşünmeden, sorgulamadan yapılan muhaliflik “yeter ki eleştiri olsun” maksadına hizmet etmekten başka ne işe yarar bilemem!

Kudüs meselesinde de AK Parti dışındaki cephenin yine aynı şekilde bir taarruza geçmesi karşısında en azından bazılarına “el insaf!” demek istiyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her uygulamasını, kararını eleştirdiniz de Kudüs konusundaki mücadelesini neden değersizleştirmeye çalışıyorsunuz?

Böyle bir ortamda liderlik ederek Filistinlileri yalnız bırakmamak için çırpınan, Kudüs’ün işgaline karşı duran tek kişi olmasına rağmen nedir bu düşmanlığınız?!

Gerek İslam dünyasında gerekse Hıristiyan dünyasında öncülük ederek Kudüs’ün işgalinin onaylanmasını engellemeye çalışan Cumhurbaşkanının çabasını olumsuzlayarak ne tür bir kazanım elde etmeyi umarsınız?

Hadi Erdoğan’ın icraatlarını beğenmiyorsunuz, kendisini sevmiyorsunuz, siyasi görüşlerini paylaşmıyorsunuz da Kudüs davasındaki samimiyetini hangi duyguölçer ile test edip onayladınız!

Almanya Yahudiler Konseyinin Kurucu Başkanı HeinzGalinsky’nin kızı EvelynHechtGalinski’nin bile: “Avrupa’nın, özellikle Almanya’nın susarak bu zulme destek vermekten vazgeçip Erdoğan’ın, Kudüs çağrılarını mutlaka dikkate alması gerekir. Türkiye Cumhurbaşkanının cesur, hakikatin sesi olan çıkışlarını sonuna kadar destekliyorum!” dediği bir dönemde sizlerin düşünmeksizin yaptığınız muhalefetin vebali de bedeli de ağır olacaktır!

Twitter.com/sabihadogann

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500