Oy verirken bunu hatırlayın!
Hamza Mercanoğlu

Oy verirken bunu hatırlayın!

         

HDP’li Milletvekili “Oy verirken Abdullah Öcalan’ı hatırlayın” demişti, hatırladınız mı?

Çok değil, daha birkaç gün önce. 40 yıllık süre içerisinde, emperyalistlerin taşeronluğunu yapan ve bu uğurda 45 Bin kişinin katledilmesini sağlayan, sadece Türkleri değil, kürtleri de katleden Abdullah Öcalan’ı hatırlayın diyen HDP’li yetkili bayan, Türkiye halkının düşünmesi için bir ipucu sunmuş oldu.

Onun amacı kürt halkını ajite ederek, PKK destekçisi HDP’ye oy toplamak olsa da, eminim ki, bu sözleriyle bu partiye oy vermeyi planlayan, gerçeklerden bi rhaber kitlenin düşünmesine olanak tanıyacağını bilmiyordu.

Bu uyarı sadece HDP için değil, aynı şekilde kuruluşundan bu yana halkının tüm değerlerine savaş açmış, inancını yok saymış, horlamış ve aşağılamış CHP için de geçerlidir! Öyle ya! Geçmişine bakıldığında, bu ülkenin gelişimine en küçük bir katkı sunamamış, fabrika denildiğinde bira ve içkiyi anlamış! Göndere çekeceği bayrağın ipini bile 30 senelik iktidarının son günlerinde üretebilmiş, üstelik bunu da sahibi olduğu gazetenin manşetinden övünçle vermiş CHP!

Uyarının mahiyetini genişletmek lazım! Zira, merhum Erbakan hocanın 50 yıllık “Milli” mücadelesini, günün sonunda getirip CHP’ye kuyruk yapan zihniyeti de hatırlamak gerekir!

28 Şubat Sürecinde, Erbakan merhumu sayısız “İtibar suikastına” maruz bırakanlarla aynı vagonda yer almanın bedbahtlığı içerisine düşen bu zihniyetin, ne düğü belirsiz bir partiye dönüştüğü apaçık ortada iken, Demirtaş’a özgürlük açıklamaları yapan, Kılıçdaroğlu ve CHP’ye övgüler yağdıran “Bilge!” lideri hatırlamakta elzemdir.

Ortada sinsi bir oyun dolaşıyor. Yeni değil! Küresel güçlerin tezgahlarının ardı arkası kesilmiyor. 150 yıl dan bu yana, bu coğrafya üzerinde denemedikleri oyun kalmadı. Kan, gözyaşı ve savaşlar coğrafyasına çevirdiler! Bizi, en çokta “Biz”le vurdular! İçimizde yer alan, bizim gibi olan, bize benzeyen ama ruhlarını “şeytan Batı”ya satmış hainlerle çevirdiler tüm filmlerini..

Koskoca bir imparatorluğu, basit ve kişisel gaye ve husumetleri için düşünmeden yıktılar! Siz, Osmanlı’yı İngilizlerin ya da Almanların yıktığını mı sanıyorsunuz?

Hayır! Osmanlı’yı yıkan bizzat kendi içimizde biriktirdiğimiz, en yüksek mevkilere getirdiğimiz ihanet güruhlarıdır.

İşte onlar hala ve yine içimizdeler. Bazen din adamı kisvesinde, bazen demokrasi havarisi ve bazende barış severler!..

15 Temmuz’da gördük asıl yüzlerini. Maskeleri düştüğünde, müşfik bir din adamı olduğunu sandığımız alçağın, aslında satılmış bir zalim olduğunu, efendilerine hizmet etmek için sivil masumları nasıl da uçaklarla bombaladığını hep birlikte gördük, şahit olduk.

24 Haziran çok önemli bir kader anıdır. Bu sadece politik tercihlerin yapıldığı bir seçim değildir. Sadece ülkemizden daha büyük bir bir haritayı kapsayan etki alanına sahip bir seçimdir bu. Ak ile karanın kesin olarak birbirinden ayrılacağı ve coğrafyamız üzerindeki oyunları ya bozacak yada yeniden tüm kumpaslara verimli, adeta açık bir yara gibi, bütün mikroplara davetiye çıkartan bir seçim olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500