24 Haziran neden önemli?
Hamza Mercanoğlu

24 Haziran neden önemli?

         

Milli şef (Almanca Führer anlamına gelir) döneminden sonra çok partili hayata geçildikten sonra, “Seçimle indiremezsen tankla devirirsin” düstürunu benimseyen CHP ve onun ekseninde iş tutan vesayet odakları tarihte hiç olmadıkları kadar çaresiz, zayıf ve bitikler!

17 yıllık AK Parti iktidarı, yaptığı ekonomik devrimler ve sağladığı özgürlüklerle halkın gönlünde büyük bir yer edindi.

Dile kolay! Üç darbe girişimi, bir kalkışma ve sayın Cumhurbaşkanına 15 Temmuz’da fiili süikast girişiminin yanı sıra, sayısız itibar suikastları!

Tüm bunlara rağmen ayakta kalmayı başaran ve sadece Türkiye için değil, Afrika, Arap dünyası ve hatta Latin Amerika’nın ezilen halkları için “”gerçek bir “Lider” fotoğrafı çizmiş bir adam!

Recep Tayyip Erdoğan, isminin yanıbaşına herhangi bir titr almaya ihtiyaç duymaksızın bir liderdir. Onu türlü entrikalarla tüketmeye çalışanlar, ruhlarındaki karanlıkların girdabında kendileri boğuldular. İşte Fethullah Gülen, namı diğer FETOŞ! Bağlıları hapishanelerde ömür tüketirken, kendisi ABD’nin, ruhuna karşılık, temin ettiği lüks villada bedbaht ömrünün son günlerini geçiriyor. Bittiğinin farkında! Güçsüzlüğünü idrak etmiş belli!

İşte HDP ve “Seni başkan yapmayacağız diyerek 6-7 Ekim olaylarında halkı sokaklara döken ve 50 kişinin ölmesine sebep olan” Selahattin Demirtaş ve sırtını dayadığı PKKPYD!

Kendisi hapishanede yaptıklarının bedelini öderken, PKKPYD terör örgütleri ise binlerce kayıp vererek, ABD’nin kucağında zillet içindeler!

Allah mutlak adil’dir ve müminlere karşı çok merhametlidir.

CHP’nin durumu malum. Hala bir Cumhurbaşkanı adayı bile çıkartamadılar. Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan korkusu yüreğinde alev topu gibi olmuş. Genel Başkanı olduğu partisinin Cumhurbaşkanı adayı olmaya bile yüreği yetmiyor.

Halk 17 yıldan bu yana siyasi istikrarı AK Parti iktidarlarıyla birlikte tattı. Öngörülebilir ekonomik bir politikası olan, stratejik olarak doğru adımlar atan bir yönetime sahip ve ülke sanayisi Cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı kadar güçlü bir Türkiye var.

Bunun adına yeni Türkiye deniyor. Evet “Yeni Türkiye!”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500