2019’da Lise ve Üstü Mezun 8000 Adet Bekçi Alınacak

2019 yılı için 8 bin bekçi alımına dair güncel bilgiler. Adayların uzun zamandır bekledikleri mezuniyet şartı ne olur konusu Polis Akademisi tarafından netleştirildi. Adaylarda mezuniyet şartı olarak en en az lise dengi ve üstü mezuniyet şartı aranacaktır

2019’da Lise ve Üstü Mezun 8000 Adet Bekçi Alınacak

2019 yılı çarşı ve mahalle bekçiği için adayların gözü alım ilanında. 8 bin bekçi alım süreci 6 Mart 2019 Çarşamba günü Polis Akademisi sitesinde yapılacak duyuru ile başlayacak. 81 ilimizin tümüne bekçilik kontenjanı ayrılan bu alıma rekor başvuru yapılmasını bekliyoruz.

8 bin bekçilik kontenjanının hangi illere kaç adet:

 

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, İstanbul’da bugün yaptığı duyuru ile 2019 bekçi alımının 6 Mart tarihinde başlayacağını duyurdu. Bakanımız, İstanbul’a 2019 için bin yeni bekçi kontenjanı ayrıldığını, böylece İstanbul sokaklarında  bin bekçinin görev yapacağını belirtti. İşte o açıklamanın videosu:

Videodaki açıklamadan da anlaşılacağı üzere 81 ilimizin tümüne bekçi alımı 6 Mart tarihinde Polis Akademisi sitesinde yapılacak duyuru ile başlayacak. Bu duyuru da iki ihtimal var:,

  1. Başvuruların başlayacağı tarih açıklanacak ve haber içeriği olacak.
  2. 2019 bekçilik başvuru kılavuzu yayınlanacak.
Başvuru kılavuzu yayınlanırsa ikamet, bekçilik başvuru ücreti, yaş, mezuniyet ve 2019 bekçi alımı ile ilgili tüm süreç netleşecektir. 

2019 8 bin bekçi alımına dair güncel bilgiler gelmeye devam ediyor. Adayların uzun zamandır bekledikleri bekçilikte mezuniyet şartı ne olur konusu Polis Akademisi tarafından netleştirildi. 2019 yılı 8 bin bekçi alımında adaylarda mezuniyet şartı olarak en az lise dengi ve üstü mezuniyet şartı aranacaktır. Resmi açıklama aşağıdadır:

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere:

  1. Evrak tesliminde lise mezunu olan
  2. Evrak tesliminde ön lisans ve lisans mezunu olan
  3. Evrak tesliminde lise dengi okul mezunu olan
  4. Açık lise mezunu olan
adaylar bekçilik başvurusu yapabilecekler.
  1. İlkokul mezunları
  2. Ortaokul mezunları
  3. Evrak tesliminde liseye devam edenler
  4. Henüz liseden mezun olmayanlar

başvuru yapamayacak yapsalar bile eleneceklerdir. Bu konuyu daha önce açıklamıştık: Bekçilikte mezuniyet konusu. Bakanlık ilkokul ve ortaokul mezunlarının taleplerini uygun görmedi ve son iki yılda olduğu gibi en az lise mezunu alacağını duyurdu. Tüm çarşı ve mahalle bekçisi adaylarına duyurulur.

bekçi alımı 2019
         
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500