Gaziantep’te klor gazından zehirlenmesi. 32 Kişi hastaneye kaldırıldı

Gaziantep’te, bir yüzme havuzunda klor gazı borusu patladı. Patlama nedeniyle klor gazından etkilenen 32 kişi hastanelere kaldırıldı.

Gaziantep’te klor gazından zehirlenmesi. 32 Kişi hastaneye kaldırıldı

Şahintepe Mahallesi'nde bulunan Şahintepe Yüzme Havuzu'nda meydana gelen olayda havuzda klor gazının bulunduğu boru bilinmeyen nedenle patladı. Patlama ile havuza sızan klor gazı bu sırada yüzen kişileri etkiledi. Yaşananların ihbar edilmesiyle bölgeye sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Havuz görevlilerce tahliye edilirken, gazdan etkilenenler ise ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. İtfaiye ekipleri de yaptıkları çalışma ile gazın sızdığı boruyu onardı.

Öte yandan gazdan etkilenen ve olayın ardından havuzdan ayrıldığı anlaşılan bazı kişiler, sağlık ekiplerince evlerinden alınarak kontrol için hastanelere götürüldü.

Gaziantep'te kamu hastanelerinin acil servislerinin alarma geçtiği zehirlenme olayında tedavileri bizzat Sağlık İl Müdürü Serdar Sarıfakı yönetiyor. Klor gazından zehirlenen 32 kişiden 6'sında solunum sıkıntısının olduğu ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

gaziantep gaz zehirlenmesi
         
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500