Ünlü Sanatçı Hayatını Kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, aniden yoğun bakıma alınmasının ardından yaşamını yitirdi.

Ünlü Sanatçı Hayatını Kaybetti
Uzun süredir kanser tedavisi gören Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, aniden yoğun bakıma alınmasının ardından yaşamını yitirdi. 
 
 
 
2/29
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine sıçrayan kanser nedeniyle özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. 
 
 
3/29
Ünlü sanatçı bugün kaldırıldığı yoğun bakımda hayatını kaybetti.
 
 
 
4/29
"HER ŞEYE HAZIRLIKLI OLUN"

Hafiftaş'ın yaklaşık bir saat önce yoğun bakıma kaldırıldığı haberi gelmişti. Merhum sanatçının yakın dostu Müşerref Akay, hastaneye gitmeden evvel şunları söylemişti:

 
 
5/29
"Şu an hastaneye gidiyorum. Yoğun bakıma kaldırmışlar. Durumu çok ağırmış. Çok umutlu konuşmadılar. 'Her şeye hazırlıklı olun' dediler ama Allah'tan umut kesilmez " dedi. 
 
 
 
6/29
SON PAYLAŞIMI YÜREK DAĞLADI...

Kanser tedavisi gördüğü esnada hayatını kaybeden Hafiftaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı son paylaşım ise sevenlerini üzdü.

 
 
7/29
Sanatçı gülümsediği fotoğrafın altına şu notu düşmüştü:

"Dualarınız ile daha iyi olacağım. Yaza albüm çalışmam var"

 
 
8/29
Nuray Hafiftaş Kimdir?

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 yılında Ardahan’ın bir ilçesi olan Çıldır’da dünyaya geldi. Azeri kökenli olan merhum sanatçı İlkokul öğrenimini Taksimde tamamlayıp, İTÜ Devlet Konservatuarını bitirdi. İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 sene kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı.  Bunların yanı sıra aynı yıllarda İstanbul Radyosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalıştı. Şimdiye kadar çok sayıda albüm çıkaran Hafiftaş’ın 100’ü aşkın söz ve bestesi kendine ait eseri vardır. 

Bilal Ercan’la birlikte ‘Çifte Yürek’ adlı halk müziği programının sunucusu olarak da bilinen Hafiftaş, Türk Halk Müziği’ni sevdiren sanatçılardan bir tanesidir. Zaman zaman kendi alanında birlikte yarıştıkları meslektaşlarının vokalini yapacak kadar alçak gönüllü bir kişidir. 

 

 
 
9/29
Geçtiğimiz yıldan bu yana sağlık sorunları yaşayan Nuray Hafiftaş’a kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulduğu duyurulmuştu.

Albümleri

Asker Mektubu (Arabesk) (Raks, 1987)

Yaradan Aşkına (Güneş, 1988)

Dön İki Gözüm (Güneş, 1989)

Dilanım (Güneş, 1990)

Divane Gönlüm (Destan, 1990)

Turquie Aşık (MCM, 1991)

Atılmaz Sevda (Güneş, 1991)

Arada Bir (NetSes, 1992)

Dinle (NetSes, 1993)

Şimdi Oldu (ASM, 1994)

Eline Düştüm (Mert, 1996)

Eyvah Gönül (Prestij Müzik, 2000)

Leyli Leyli (Prestij Müzik, 2002)

Sılayı Ver (Ateş Müzik Üretim , 2005)

Yıllarım (Ateş Müzik Üretim, 2007)

Müzik videoları

• "Gözünü Toprak Doyursun"

• "Dinle"

• "Eyvah Gönül"

 
 
10/29
Uzun süredir kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş'ın hastanede paylaşılan son görüntüsünü görenler şok yaşadı.
 
 
 
11/29
Doktorunun son açıklaması ; "Şu anda Nuray Hanım'ın bünyesinin tolere edebileceği şekilde tedavi uyguluyoruz. Nasıl fayda göreceğini ise ara değerlendirmeler sonunda anlayacağız. Yaklaşık iki buçuk, üç ay sonra genel bir değerlendirme yaparak hangi seri tedaviyle devam edeceğimize karar vereceğiz" olan Hafiftaş'ın yakınları tarafından paylaşılan son görüntüsü hayranlarını korkuttu.
 
 
 
12/29
İşte sanatçının zayıflamış ve solgun görünen son hali...
 
 
 
13/29
Temmuz ayında geçirdiği kolon kanseri nedeniyle bir süredir tedavi altında olan Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti.
 
 
 
14/29
Ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş'ın ölümünden sonra ünlüler camiası yasa boğuldu. Vefat haberini alan ünlü isimler sosyal medyada şu paylaşımda bulundular:
 
 
 
15/29
ALİŞAN'

'Canım ablam o kadar üzüldüm ki anlatamam:(( Ziyaretine geldiğimde ne güzel sohbet ettik azda olsa güldürebildim senı ama o acılarınada şahit oldum:(( Kimse için kötü düşünmeyen,kalbinde kin nefret barındırmayan güzel ablam... 

 
 
16/29
Mekanın cennet olsun inşallah.. Allah’ım önce ailene sonra biz sevenlerine sabırlar versin..''
 
 
 
17/29
YILDIZ TİLBE

Nuray Hafiftaş. Güzel Nuray, Allah yerini Cennet eylesin. Ailesine ve sevenlerine sabır dilerim.

 
 
18/29
ESRA EROL

THM'nin en sevilen sanatçısı Nuray Hafiftaş ve en saygın spikerlerinden, hocam Tuna Huş. Onları aynı gün kaybetmek. Mekanınız cennet olsun...

 
 
19/29
BEHZAT UYGUR

Tuna Huş klas adamın karşılığı bir duayen, Nuray Hafiftaş programlarımıza tüm içtenliği ile katılan değerli bir sanatçıydı... Çok üzüldüm mekanları cennet olsun...

 
 
20/29
İBRAHİM TATLISES

Nuray’ımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim... Güzel sesiyle, sanatıyla, insanlığıyla, her zaman gülen mavi gözleriyle hayatımızda oldu... Şuan kahroluyorum, Nuray’ım türkülerinle, bağlamanla hatırlayacağım seni... ALLAH mekanını cennet eylesin... Sen halk müziğinin en iyilerindendin, işi bilen, sen Hafiftaş taş değil en ağır Taşlardandın... Seni çok özleyeceğim... Nuray

 
 
21/29
MEHMET GEZEGEN

Türk halk müziğinin çok değerli sesi canım ablam Nuray Hafiftaş’ı ne yazık ki kaybettik... Çok çok üzgünüz...

 
 
22/29
CEYLAN

Nuray'ım canım arkadaşım güzel gözlüm nurlar içinde yat mekanın cennet olsun çoook üzgünüm

 
 
23/29
EMRAH

Arkadaşımı kaybettim.. Yüreği güzel kadife sesli arkadaşımı,perişanım şu anda ...Ahh be Nuray'ım ya....İçim yandı,gözyaşlarım aktı yüreğim ağladı bu hayata ebediyen gözlerini yumduğunu öğrendiğim an..Mekanın cennet olsun Nuray.... Emin ol bu hayatta arkadaş olarak en çok özleyeceklerimdensin...Ruhun şad olsun..

 
 
24/29
ZARA

Hep bundan korktuk canım benim... Ruhun şad olsun...

 
 
25/29
ÇILGIN SEDAT

Ah güzel ablam kalbin beynin her şeyin hep iyiliğe çalışırdı, kimseyi incitmedin sen RABBİM mekanını güzel eyler inşallah seni unutmayacağız güzel ablam NURAY HAFİFTAŞ

 
 
26/29
HAKAN PEKER

Sevgili dostum arkadaşım Nuray Hafiftaş’a Allah’tan rahmet diliyorum. Çok erken kaybettik daha çok söyleyecek türküsü vardı.

 
 
27/29
NİRAN ÜNSAL

Çok üzgünüm çok. Mekanın cennet olsun deniz gözlüm, bülbül seslim.. Rabbim efendimize komşu eylesin inşâALLAH

 
 
28/29
KİBARİYE

Nuray adı ile münhasır dostum benim... Benim ilk Avrupa Turnemde ellerini bırakmadigim ayni sofrayı paylaştığım dostum nur içinde yat seni hiç unutmayacağım güzel mühür gözlüm.

 
 
29/29
MEHMET ALİ ERBİL

Canımm kardeşim nurlar içinde uyu

nuray hafiftaş
         
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500