Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi Musa Özalkan

Türkiye, Afrin operasyonunda şehit olan Musa Özalkan için yas tutuyor ve Ayrıca yazdığı vasiyeti ise yürekleri yaktı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi Musa Özalkan

Türkiye, Afrin operasyonunda şehit olan Musa Özalkan için yas tutuyor ve Ayrıca yazdığı  vasiyeti ise yürekleri yaktı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehit Musa Özalkan ile ilgili açıklama yaptı. Musa Özalkan afrin operasyonundaki ilk şehidimiz. Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. dedi. Afrin'de düzenlenen Şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın Ankara'daki baba ocağına ateş düştü. Şehidin annesi Hatice ve babası Selahattin Özalkan ile diğer aile üyeleri, taziyeleri kabul etti. Sincan Belediyesince evin önüne taziye çadırı kuruldu.

Şehidin 2 yıllık evli olduğu 5 aylık da bir kız çocuğu bulunuyor.HSK müfettişi Necip Özalkan'ın abisi şehit Astsubay Üstçavuş Musa 9 ayı Şırnak, Gabar, Cudi, Kuzey Irak ve diğer birçobölgede operasyonlara katıldı.

Sosyal medyadan son paylaşımları dikkat çeken Özalkan'ın göreve gitmeden önce arkadaşlarına vasiyetini de söylediği ortaya çıktı

 

 

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, devletin ailesine vereceği paranın, müdavimi olduğu bir dernek aracılığıyla Telafer'deki Türkmen çocuklara okul yapınmında kullanılmasını ve adının konulmasını vasiyet ediyor. Allah Şehadetini kabul etsin.

musa özalkan
         
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500